Bluestrategy

Úvod » O nás » Lidé

Roman Řípa

Roman Řípa

Partner

Motto: „Komplexním věcem jasnou strukturu“

Fascinuje mě zrání úvah o tom, proč, co a jak (ne)dělat pro které zákazníky. Rád je rozpracovávám do realizačních detailů. Pro udržení všech souvislostí mi dobře slouží myšlenkové mapy. Umím zprostředkovat dialog mezi lidmi businessu a informačních technologií. Baví mě hledat cesty, jak dělat věci nově. Inspiruji se při tom v různých odvětvích a zdánlivě nesouvisejících oblastech.

Cítím brutální neefektivitu v nákupu i prodeji produktů pro střední a menší firmy (B2B):

  • Dodavatelům se obtížně hledají lidé, kteří právě řeší problém z jejich oblasti.
  • Zákazníci naopak obtížně hledají ty správné dodavatele i informace.

Nové komunikační nástroje ve spojení se staletými principy obchodování přinášejí možnost to změnit. U toho chci být. Proto rozvíjím www.profirmy.eu.

Myslím si, že člověk má být vědomým občanem. Aby to dávalo smysl, má přitom využívat své silné stránky. Proto vedu tým www.rozpocetobce.cz zpřístupňující rozpočty všech obcí ČR. Cíle jsou prosté - větší transparentnost rozpočtů pro občany, jednodušší hledání cest efektivního hospodaření pro zastupitele, to vše za nízkých nákladů pro obce.

Je pro mě zadostiúčiněním, když se objeví první výsledky. Sdílení informací a společná tvorba je mojí přirozeností, proto mě najdete na LinkedIn, Typepad Blog, Twitter či SlideShare. Zajímá mě má rodina, jakékoliv hory nad 3000 m.n.m., moře do 5 st. Beauforta či tip na dobrou knížku.

Kontakt